Počuli ste už slovo WordPress? V dnešnom článku sa pozrieme na to čo to WordPress je, aké sú jeho výhody a silné stránky, a prečo je tento systém obľúbeným nástrojom pre tvorbu webových stránok a aplikácií.

Čo je WordPress?

WordPress je najobľúbenejší open source redakčný systém (skratka CMS – content management system) pre webstránky a blogy, ktorý používa viac ako 40% webových stránok na celom svete. Vďaka WordPressu môžete vidieť obsah (text, fotografie, videá) webstránky presne v takej podobe, na akú sa práve pozeráte. Jeho flexibilita a jednoduchosť použitia robia z WordPressu ideálnu voľbu pre rôzne typy webstránok. Od malých blogov až po veľké korporátne portály. Okrem toho WordPress ponúka širokú škálu pluginov a tém, ktoré si viete prispôsobiť a rozšíriť podľa Vašich potrieb.

Výhody WordPressu

 • Je zadarmo – WordPress ako open source platformu môžete používať bezplatne. Zadarmo sú nielen základné funkcie, ale aj množstvo šablón, pluginov či rozšírení.
 • Práce s WordPressom si nevyžaduje programátorské zručnosti – s použitím WordPressu si môžete spravovať svoj web aj vy alebo vaši zamestnanci aj po jednoduchom zaškolení a bez potreby zvládania programovacích jazykov ako HTML, CSS a PHP
 • Časté aktualizácie – WordPress komunita pravidelne aktualizuje platformu a pluginy aby zvýšila bezpečnosť. Výhodou je tiež ich frekvencia a možnosť si ich bezplatne stiahnuť. 
 • Viacjazyčnosť – WordPress podporuje množstvo jazykov, vrátane slovenčiny. Nám ako štúdiu to umožňuje vytvárať webové stránky, ktoré sú prístupné pre viacero národností a vám jednoducho expandovať na zahraničné trhy.
 • Množstvo bezplatných šablón a pluginov – WordPress ponúka množstvo bezplatných šablón a pluginov, ktoré si môžete stiahnuť a vylepšiť alebo prispôsobiť váš web podľa potrieb nových trendov.
 • Jednoduchosť používania – intuitívny editor si veľmi rýchlo osvojíte vy alebo ktokoľvek z vášho makretingového tíme a o to viac času môžete venovať tvorbe článkov a obsahu
 • Variabilita – WordPress je flexibilný a vhodný pre akýkoľvek biznis, od malých firiem s 2-3 podstránkami až po zložitejšie weby so stovkami či tisíckami článkov. Podporuje tiež mobilné zariadenia, čo je v súčasnej dobe smartfónov už nevyhnutnosť.

Ako v Nextiu využívame WordPress?

V našom digitálnom štúdiu vždy vyvíjame vlastné témy a šablóny na základe dodaných grafických podkladov na mieru od dizajnérov, ktorí pracujú s Figmou. Nepoužívame hotové šablóny ani template buildre, čo zaručuje jedinečný a prispôsobený dizajn pre našich klientov.

 • Prispôsobená administrácia a bezpečnosť webstránok. Rovnako na mieru prispôsobujeme administráciu stránok, takže klienti si môžu upravovať obsah sami bez nutnosti zásahu programátora alebo nás. Okrem toho máme bezpečnostný balíček, ktorý zvyšuje bezpečnosť stránok a chráni ich pred útokmi.
 • Rýchlosť a optimalizácia stránok. Ovládame WordPress dokonale, čo nám umožňuje optimalizovať načítavanie stránok a obrázkov. Vytvárame rýchle weby a ideálne tak, aby spĺňali všetky moderné štandardy ako napríklad metriky Core Web Vitals.
 • Pluginy a rozšírenia. Naprogramovali sme už niekoľko pluginov na mieru pre našich klientov a v rámci rozvoja komunity sme sa rozhodli sprístupniť niektoré z nich. Náš posledný plugin bol Lite Admin Mode, ktorý zjednodušuje správu obsahu v administrácii.
 • Sme partneri na dlhú trať. Chceme byť úspešní a to isté prajeme aj našim klientom. Radi sa preto pozeráme na projekty komplexne. Snažíme sa o ich dlhodobý rast a rozvoj, napríklad proaktívnym prinášaním vylepšení a noviniek a budovaním vzťahov.

Odporúčame WordPress

WordPress ponúka mnoho výhod, ktoré vám môžu pomôcť pri tvorbe jedinečných webových stránok a aplikácií.  niektoré z dôvodov, prečo je tento systém tak obľúbený.

V Nextio sme hrdí na to, že dokážeme vytvárať jedinečné, prispôsobené riešenia pre našich klientov pomocou WordPressu. Neustále sa snažíme zlepšovať a optimalizovať naše webové projekty, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky.

Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Výhody-outsourcingu-IT-špecialistov-a-dizajnérov
4 min

Výhody outsourcingu IT špecialistov a dizajnérov

Čo je to outsourcing? Outsourcing môžeme definovať ako strategický proces, pri ktorom spoločnosti delegujú určité obchodné funkcie alebo služby na externých ...

Čítaj viac
Nextio-Ako-vymyslieť-názov_firmy_6_tipov_od_nášho_zakladateľa
6 min

Ako vymyslieť názov firmy? 6 tipov od nášho zakladateľa

Ako kreatívec, dizajnér a ideamaker som sa stretol s mnohými podnikateľmi a marketérmi, ktorí sa snažili vymyslieť názov firmy

Čítaj viac
Vývoj digitálnych produktov
7 min

Ako prebieha vývoj digitálnych produktov?

Chceli by ste posunúť váš biznis vpred v online prostredí alebo máte nápad na užitočnú

Čítaj viac
Čo je branding
6 min

Čo je branding a ako k nemu pristupovať?

Počuli ste už slovo branding ale neviete čo znamená? Alebo ho naopak poznáte a chcete sa nauč...

Čítaj viac
Prečo sa nebáť wordpressu
4 min

Prečo sa nebáť WordPressu? Výhody a silné stránky

Počuli ste už slovo WordPress? V dnešnom článku sa pozrieme na to čo to WordPress je, aké sú jeho výhody a s...

Čítaj viac
Newsletter

Newsletter

Prihláste sa do nášho newslettra a dostávajte užitočné a zaujímavé informácie z digitálneho sveta.

  Ďalej
  Blog
  Zobraziť viac